top of page

Kalendár

JANUÁR v MEDUŠKE :)

 

​​​​​​​

Po vianočnom oddychu sa opäť stretneme s kamarátmi v našej Meduške. Porozprávame sa o tom, ako sme sa mali počas Vianoc, či sa nám splnili nejaké tajné priania a čo zaujímavé sme zažili.

Hoci to ešte celkom tak nevyzerá, ale zima už naplno kraľuje, alebo sa aspoň pomaly prebúdza a určite sa chystá na svoje "vládnutie".

K zimnému obdobiu patria zimné športy a my si veru pohyb nielen v zime radi užijeme. Spoznáme rôzne druhy zimných športov, vytvoríme si pojmové mapy, poprezeráme si encyklopédie a rôzne knihy a ak to bude len trochu možné určite si aj zašportujeme. Od januára konečne môžeme chodiť korčuľovať a to nám už ide. Na týždňovej lyžovačke sa naučíme lyžovať ... čo myslíte, dáme posledný deň slalom 😊

V príbehoch sa dozvieme, ako zvieratká prežívajú toto ročné obdobie, ako si hľadajú potravu, čo ich v zime hreje a ako sa môžeme o ne starať. Pre vtáčiky určite pripravíme semienka do kŕmidla,  budeme pozorovať ako pripravené dobrôtky zobkajú a zistíme, ktoré vtáčiky u nás prezimovávajú a ktoré určite odleteli do teplých krajín.

Porozprávame sa aj o tom, ako sa mení počasie, čo sa deje v prírode v zime, keď sneží a mrzne. Pokusmi s vodou a ľadom zistíme, ako sa vplyvom tepla alebo chladu dokážu zmeniť. Najradšej by sme boli, keby nám poriadne nasnežilo a ak nám nasneží, určite si vyjdeme na sánkovačku alebo guľovačku.

Tešíme sa, ako sa budeme spolu hrať, spievať, tancovať, počítať, kresliť, maľovať, tvoriť, cvičiť, športovať  a samozrejme, že si aj „zaspíkujeme“ about winter.

♥♥♥ Tešíme sa na každý jeden deň SPOLU v roku 2023 ♥♥♥

LYZOVACKA.jpg

Prvá myšlienka,

ktorú by dieťa malo získať,

je myšlienka rozdielu medzi dobrom a zlom ...

Maria Montessori

bottom of page