top of page

Kalendár

KARNEVAL.jpg

FEBRUÁR v Meduške

Vo februári si v Meduške naplno užijeme fašiangovú atmosféru. Vedeli ste, že fašiangy sú  symbolom radosti, veselosti a hojnosti? No veru, inak to nebude ani v Meduške. Prostredníctvom príbehov a obrázkov nazrieme do tajomstiev fašiangového obdobia, zistíme, čo je pôst, ako sa ľudia kedysi a tiež dnes zabávali počas fašiangov, aké masky a maškary prechádzali cez dediny a tiež, aké tradičné jedlá počas fašiangovej zábavy pripravovali. Fašiangová zábava s pravými šiškami a karneval neobídu ani nás v Meduške. Pripravíme si masky, vyzdobíme triedy a poriadne oslávime tento jedinečný čas, ktorý ukončíme tradične sprievodom po okolí s maskou turoňa.

Okrem toho nás vo februári v Meduške čaká nielen zábava, ale aj práca! Ale nebojte sa, nie naozajstná, len tak, akože, máme totiž ešte ďalšiu zaujímavú tému - Čím chcem byť. Budeme sa teda rozprávať o rôznych povolaniach a ich dôležitosti, popremýšľame nad tým, čím chceme byť až budeme veľkí a svoje vysnívané zamestnanie si aj namaľujeme alebo nakreslíme. Zahráme sa aj na lekárov, kuchárov, pekárov, modelky, hercov, maliarov, spevákov, tanečníkov... Pomenujeme si niektoré remeslá a profesie aj po anglicky, vyskúšame si prácu záchranárov v telocvični a premeníme sa na športovcov či motorkárov pri hrách v našej záhrade. V hre na remeselníkov budeme pantomímou predvádzať vybrané povolanie.

Na interaktívnej tabuli vyriešime netradičné úlohy a priradíme postavičkám správne náradie. A možno nás cesty v Modranke zavedú aj na poštu a do obchodu, aby sme prácu pani poštárky a predavačiek spoznali na vlastné oči.

Čakajú nás opäť zaujímavé a veselé dni, a my si ich opäť parádne užijeme ♥

 

Prvá myšlienka,

ktorú by dieťa malo získať,

je myšlienka rozdielu medzi dobrom a zlom ...

Maria Montessori

bottom of page