Kalendár

MÁJ v MEDUŠKE :)

 

Po putovaní svetom pocestujeme v máji ešte do vesmíru. Určite zistíme, že najväčšou hviezdou je Slnko, oboznámime sa s planétami, navštívime naozajstné Planetárium v Hlohovci a spoznáme aj niektoré súhvezdia.

 

​​​​​​​

vesmir.jpg

V máji  sa všetko už v prírode naplno zelenie, rozkvitá a všetko rozvoniava naozajstnou jarnou vôňou. Nám v máji budú najviac voňať naše mamičky ♥  ... veď v druhú májovú nedeľu majú všetky mamičky na svete sviatok.  Porozprávame sa o tom, prečo sú pre nás naše maminky dôležité, prečo ich ľúbime, zahráme sa na rodinu, pomenujeme si členov rodiny, budeme si spievať, tancovať, počítať, cvičiť, kresliť, tvoriť nielen v triedach ale aj v našej obrovskej záhrade.

Naše maminky čaká k ich sviatku prekvapenie a tešíme sa, že ich budeme môcť privítať v Meduške a pripraviť program ku Dňu mamičiek ♥

Nezabudneme ani na to, že svoje rodinky majú aj zvieratká. Najznámejšie zvieracie rodinky, ktoré u nás žijú si nielen pomenujeme, ale aj nakreslíme, budeme ich rozlišovať podľa zvuku a určite si ich aj pohybom napodobníme.

Tešíme sa, že si užijeme s kamarátmi slnečné májové dni v našej Meduške ♥

den mamiciek.jpg

Prvá myšlienka,

ktorú by dieťa malo získať,

je myšlienka rozdielu medzi dobrom a zlom ...

Maria Montessori