Kalendár

OKTÓBER v MEDUŠKE :)

V mesiaci október sa celá Meduška ponorila do jesenného obdobia. Nielen vonku na dvore, ale aj vnútri našej škôlky všetko prechádza farebnou zmenou. Spoločne spoznávame základné znaky jesene, zmeny počasia, zmeny v prírode a sledujeme ako sa menia ročné obdobia. Zisťujeme aké plody počas jesene zbierame z našej záhrady, skúmame, ako je to s ich životným cyklom a nazrieme aj do ich vnútra.

Počas októbra tiež navštívime LES a strávime v ňom celý deň. Uvidíme v ňom veľa zaujímavých plodov, zistíme aké stromy v lese rastú a ako ich jeseň zafarbuje a určite v ňom nájdeme aj zaujímavé plody. A možno v lese stretneme aj nejaké lesné zvieratko. O všetkých zážitkoch sa budeme v škôlke veľa rozprávať a podrobne si povieme aké stromy v lese rastú a z akých častí sa skladajú, ktoré stromy majú listy  a ktoré ihličie a z ktorých sa dajú obrať aké plody. Tiež si prečítame, čo robia v jesennom lese zvieratká.

Z každej vychádzky si prinášame plody jesene ako sú gaštany, šípky, listy, trnky, huby, žalude alebo zo záhrady tekvice, zemiaky, jablká, hrušky a podobne a skúmame ich zrakom, hmatom aj čuchom a robíme s nimi rôznorodé zaujímavé veci.

Koncom októbra už vieme ako prichádza jeseň v prírode a zistíme, že aj v živote prichádza jeseň. Tou sú pre nás starí rodičia, ktorých máme veľmi radi, preto ich chceme potešiť a tak im pripravíme zaujímavý program, ktorý tento rok dostanú formou videa a k tomuto videu vyrobíme pre starkých aj milý darček.

Denne sme počas októbra vonku, čo nám neprekazí ani drobný dážď, užívame si športov, ktoré robíme v skupinkách a imunitu si podporujeme tak, že papáme veľa čerstvej jesennej zeleniny a ovocia.

Meduška, n.o.  Súkromná materská škola Dedinská 27, Trnava

Tel.: +421 903 449 054

E-mail: meduska@meduska.sk

GDPR

Obrázky: Shutterstock