top of page

Kalendár

vesmir.jpg

MÁJ v Meduške

Po putovaní svetom pocestujeme začiatkom mája aj do vesmíru. Určite zistíme, že najväčšou hviezdou je Slnko, oboznámime sa s planétami, navštívime naozajstné Planetárium v Hlohovci a spoznáme aj niektoré súhvezdia.

Máj je mesiac, kedy sa všetko v prírode už naplno zelenie, rozkvitá a všetko rozvoniava naozajstnou jarnou vôňou. Nám v máji budú najviac voňať naše mamičky ♥ veď v druhú májovú nedeľu majú všetky mamičky na svete sviatok.  Porozprávame sa o tom, prečo sú pre nás naše maminky dôležité, prečo ich ľúbime, zahráme sa na rodinu, pomenujeme si členov rodiny, budeme si spievať, tancovať, počítať, cvičiť, kresliť, tvoriť nielen v triedach, ale aj v našej obrovskej záhrade. Pre naše maminky pripravíme k ich sviatku prekvapenie a tešíme sa, ak ich budeme môcť privítať vonku na terase.

Nezabudneme ani na to, že svoje rodinky majú aj zvieratká. Najznámejšie zvieracie rodinky, ktoré u nás žijú si nielen pomenujeme, ale aj nakreslíme, budeme ich rozlišovať podľa zvuku a určite si ich aj pohybom napodobníme.

♥  Tešíme sa, že si spolu s kamarátmi užijeme slnečné májové dni v našej Meduške

 

Prvá myšlienka,

ktorú by dieťa malo získať,

je myšlienka rozdielu medzi dobrom a zlom ...

Maria Montessori

bottom of page